UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriMercimek Köftesi

01 Ağu 2008
Barış Acar

Her türlü yoruma açık...

Kategori:

Re: Mercimek Köftesi

Bence doğru adres, Nurten Öztürk. Ondan istemeli mercimek köftesini, parmaklarını yer insan.


Re: Mercimek Köftesi

Acaba, kendileri okumaktalar mı bu forumu?


Mercimek Köftesi ve güvercinler ve Acı

Onca başlık içinde, bikaç başlık açtım biri de bu. içgüdü diye bir şey var insanda canım! Evet Barışcığım, mercimek köftesi yapmalı, sonra da yemeli. Burası Dalyan olmaz da Batıkent olur. Dalyan ile Batıkent arasında bir korelasyon yok biliyorum; ama mercimek köftesi ile bizim aramızda bir korelasyon olabilir,bulunur.

""
Elif yazdı:
Arkadaşlar, bugün balkonu temizleyeceğim derken güvercinlerin yuvasını bozdum. Yumurtaları, iki taneydiler, kırdım. Bütün gün kambur kambur, suçlu gibi gezindim evin içinde. Güvercinler hakkında bi şeyler bilen birileri var mı? Güvercinlerin yavrularını kaybetmek, üzülmek, perişan olmak, kahrolmak gibi hisleri var mıdır? Olmasın n'olur!

Elif, yumurta konusunda seni rahatlatmak isterdim ama elimden gelmez. içgüdüsel (en azından) olarak korumaya çalışılan bir şeyin kaybı tabi ki bir fark yaratacaktır. Bir eksilme... Ama sanırım hayvanlar yaşamsal risklere karşı bizden daha töleranslı. Bir ön kabulleri yok çünkü. Yani sanırım...

Öte yandan Acı nedir? Bilmiyorum. Acı, düşünce midir? Düşünceden midir? Düşünce biçimi duyguyu belirlerse ve düşünce yoksa...(zaten bir güvercin yumurtasını titiz bir insanın balkonuna koyuyorsa ondan bişey olmaz. düşünce olsa zaten...)


Re: Mercimek Köftesi

Nurten'in yumurta konusunda söylediklerine katılıyorum. Tongue Bunun yanında mercimek köftesi için tarih de bekliyorum. İlle de korelasyonsa gereken onu da kurarız be canına yandığımın dünyası... Laughing out loud


korelasyonsuz dünya! Ve mercimek köftesi

Şu post-u-modern dünyada korelasyon fazla gözardı edildi gibime geldi, biraz sahip çıkayım dedim.
barışacar, Mercimek Köftesi Olayı, Ağustus'un 15'inden sonra tertip edilebilir. Tam tarihi tertip komitesi belirler. Olmaz mı?


Re: Mercimek Köftesi

sayın tertip komitesi ve sayın üyeler normal çalışma saatlerine sahip olmayan bi çarelerinde durumu göz önüne alınabilir mi?
saygılar..


Re: Mercimek Köftesi

o halde sizi tertip komitesine alalım, biçare insan.


Re: Mercimek Köftesi

nasıl münasip görürseniz ustam.
o mercimek köftesinin hatırına ne iş olsa yaparım.