UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriProun Odası

02 Nis 2011
Barış Acar

Arkadaşlar, T24 bağımsız internet gazetesinde yazmaya başladığım günlük sanat yazılarımı Proun Odası adlı blogda toplamaya başladım.

Blogu istediğim hale getirebildim mi emin değilim. Belki sizin eleştiri ve katkılarınızla olmasını arzu ettiğim yapıya kavuşur.

Bugün adı çok anılmasa da, avangard sanatçıların ilk temsilcilerinden olan Lissitzky'nin sanatı mekânla buluşturma denemesinin izini sürmeye çalışıyorum.

Sanat neden bir oda olmasın ki?

Kategori:

Re: Proun Odası

Ellerine sağlık, zaten T24'ten takip ediyordum, geçmişe dönük okumalar zor olmayacak o halde.

Dergici geçmişin, yazıları hazırlarken de dergi formatını kullanmanı sağlamış bakıyorum Sayın Acar Smile


Re: Proun Odası

Gazete formatı aslında niyetlendiğim; ama bu kadar oldu şimdilik.


Re: Proun Odası

İlk izlenimim en üstteki "Proun Odası" başlığının biraz büyük karakterlerle olduğuydu.

İçeriği okuyamadım daha. Ama genel tertip-düzen, özenli bir bakışın elinden çıkmış. Belli oluyor. sanırım bir adresimiz daha oldu.

Kutluyorum.


Re: Proun Odası

Wordpress'in seçenekleri sınırlı. Başlığın puntosunu değiştirmeme izin vereceğini sanmıyorum. Öte yandan Lissitzky'e dikkat çektiği ve köşe yazısı başlığı hissi verdiği için seviyorum da öne çıkmasını.


Re: Proun Odası

""
Kapısına kilit vurup gitmiyorum ama kimsenin girmeye istekli olmadığı bir oda gibi penceresinden atlayarak terk ediyorum onu. Belki, bu sıklıkta olmasa da, Proun Odası’nın kapıları yeniden açılabilir. Henüz kesin bir şey söylemek zor. Yine de o güne dek, Lissitzky’nin çağrısına, sanatın içinde yaşayabileceğimiz bir oda olabileceğine inanmayı sürdürün lütfen.

Yazının Tamamı: Ankara'yı Unutmak