UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriModerasyon Tarihçesi

04 Kas 2013
eren

Bildiğiniz gibi moderasyon namına çok şey yapmamız gerekmiyor. Teknik altyapıyı güncellemek ve kötü niyetle kaydolmuş kullanıcıları silmek dışında dişe dokunur bir iş yapmıyoruz. Üstelik her ayrıntıyı kaydetmek ne mümkün ne de gerekli. Yine de, bilmek isteyenler olabilir diye bazı değişiklikler bu başlık altından duyurmanın yararlı olabileceğini düşündüm.

Re: Moderasyon Tarihçesi

En baştan beri yeni kullanıcı kayıtları otomatik olarak gerçekleşiyordu (kullanıcı kaydolduktan sonra gelen epostadaki linke tıklayarak hesabı aktifleştiriyordu). Kötü niyetle kaydolan kullanıcıları engellemek amacıyla bunu değiştirdim. Şimdi yeni kullanıcıların moderasyon tarafından onaylanması gerekiyor. Teknik altyapıyı güvenli hale getirene kadar kullanıcı kayıtları bu yöntemle yapılacak.


Re: Moderasyon Tarihçesi

Katherine Mansfield'in 'Bahçede Eğlence' öyküsünü sunumu olmadığı ve yüklendiğinden beri geçen bir ay içerisinde yorum almadığı için forumdan kaldırdım (öykü 3 Ekim'de foruma yüklenmişti).


Re: Moderasyon Tarihçesi

"Uzun Hikâye Hakkında" başlıklı kısım, neden bilinmez, yok olmuştu. Yeniden yaratmak gerekti.


Re: Moderasyon Tarihçesi

Bu moderasyon sayılmaz ama: sitenin yavaşlığı dayanılmaz boyutlara geldi. Ne yazık ki servis sağlayıcı konuyla ilgili herhangi bir düzenleme yapacak gibi görünmüyor. Hafta sonu bu konuyla ilgilenmeyi düşünüyorum (umarım zaman bulabilirim). Site zaman zaman bakım için kapanabilir. Şimdiden duyurmuş olayım. Genel olarak, sitede otomatik kaydetme özelliği olmadığından, yazacaklarınızı (eğer uzunlarsa) önce başka bir yere kaydedip sonra siteye aktarmanızı öneriyorum. Teknik nedenlerle yazdıklarınızın kaybolması sinir bozucu olacaktır.


Re: Moderasyon Tarihçesi

Bugünden itibaren yazılanlar mı kaybolabilir?


Re: Moderasyon Tarihçesi

Kast ettiğim şöyle bir şey: uzunca bir yorum yazıp "Kaydet" tuşuna bastığınızda, site çalışmayabilir ve o yazdığınız yorum kaybolabilir. Dolayısıyla, yorum göndermeden önce başka bir mecrada bir kopyasını tutmanız yararlı olacaktır. Yoksa siteye "başarıyla" gönderilen yorumların kaybolması için bir neden yok.


Re: Moderasyon Tarihçesi

Site kısa süre sonra bakım için kapatılacaktır. Bakımın ne kadar süreceğini şimdiden söyleyebilmem mümkün değil. Birkaç saatle birkaç gün arasında sürmesi muhtemel. Bu nedenle bundan sonra siteye yaacaklarınıın (yedeklenmeyeceği için) kaybolacağını varsayabilirsiniz. Bu geçici rahatsızlık için özür dilerim.