UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriGüvercin Yumurtası

04 Ağu 2008
elif cinar

Arkadaşlar, bugün balkonu temizleyeceğim derken güvercinlerin yuvasını bozdum. Yumurtaları, iki taneydiler, kırdım. Bütün gün kambur kambur, suçlu gibi gezindim evin içinde. Güvercinler hakkında bi şeyler bilen birileri var mı? Güvercinlerin yavrularını kaybetmek, üzülmek, perişan olmak, kahrolmak gibi hisleri var mıdır? Olmasın n'olur!

Kategori:

Re: Güvercin Yumurtası

Güvercin hakkında bildiklerim uçuverdikleri (Güvercin uçuverdi) takla bile atabildikleri, bazı çocukların bunları teraslarda besledikleri, birken beş beşken otuzbeş olup teraslara sığmadıkları hatta enginlere sığmadıkları taştıkları yolundadır. Haberci diye bilinen bu grup hayvanı, şartları biraz zorlarsak, dedikoducu diye adlandırmak mümkündür. Ayrıca paçalısı paçasızı bu hayvanların pisliklerinin bulaşığının içerdiği asit nedeniyle balkonda balkonluk bırakmadıkları tespit edilmiştir. (maksat Elif üzülmesin)
konuyla ilgili ekşi sözlük yorumları aşağıdaki gibidir.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=7930390
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10940919


Re: Güvercin Yumurtası

elif'im keşke o gün görebilseydim mesajını şimdi belkide olayı hatırlatıp canını sıkmış olacağım. üzme kendini. bu tür kazalar da doğal seleksiyon sayılır. gerçi şehirde ve de ağaçta değilde bir balkonda kurulan yuva söz konusuyken doğal kelimesi pek oturmadı ya neyse.


Re: Güvercin Yumurtası

Kadın duyarlılığı diye buna derim işte!
Müthişsiniz!
Narincir'in verdiği adresteki güvercin yumurtasıyla ilgili yazıyı okudum. Güvercinler pek sinirlendirmişler onu.