UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriYusuf Atılgan'ın Öyküleri

19 Oca 2012
eren

Bodur Minareden Öte (1960)
Bodur Minareden Öte 1992 yılında iki yeni öyküden oluşan yeni bir bölüm (Eylemci) eklenerek Eylemci adıyla yeniden yayımlanmıştır.

Kategori:

Re: Yusuf Atılgan'ın Öyküleri

Arkadaşlar,

Yusuf Atılgan öykülerinin sayısal ortama aktarılması işini tamamladım. "Kümesin Ötesi" işaret fişeğimiz olduğu için sıralamayı biraz bozmuş gibi olduk ama bundan sonrası yazarın kitaplarının sıralamasına uygun olarak foruma yüklenecek.

"Evdeki" öyküsünü

"Tutku" - 8 Temmuz

"Dedikodu" - 15 Temmuz

"Atılmış" - 22 Temmuz

"Bodur Minareden Öte" - 29 Temmuz

"Ağaç" - 5 Ağustos

ve son olarak

"Eylemci" - 12 Ağustos

izleyecek. Bu öykülere ek olarak forumda tartışmamızı istediğiniz, şu öyküyü de atlamayalım, Y. Atılgan'ın öyküsünü anlamak için mutlaka ona da bakmamız gerek dediğiniz varsa sıraya koyabilirim.

Öykülerin her hafta Salı günleri foruma yükleneceğini ve yeni öykünün yüklenmesiyle birlikte eski öykünün indirme linkinin forumdan kaldırılacağını daha önce Forum İşleyişi başlığında belirtmiştik. Bu uyarıyı dikkate alarak çoğu oldukça kısa olan öyküleri haftalık programa göre sıraladım.

Böylece, ek istek olmazsa, 19 Ağustos tarihinde son Atılgan öyküsü de forumdan kalkmış olacak. Tabi yine ilgili başlıkta belirttiğimiz üzere hiçbir öyküyle ilgili başlık bu süre boyunca kilitlenmeyeceği için üzerine yorum yazmalar devam edebilecek.

Benim tahminim, 19 - 26 Ağustos haftalarını da tüm başlıklar üzerinden, Atılgan'ın ele aldığımız tüm öykülerine ilişkin genel değerlendirmelere ayırabiliriz. 19 Ağustos itibarıyla Yusuf Atılgan öyküleri tümüyle tamamlamış olacağından yeni bir öykücü için de kadeh tokuşturabilecek gibi görünüyoruz.


Re: Yusuf Atılgan'ın Öyküleri

Başlıklar ne kadar açık kalacaktı? Bir yerlerde yazılmıştı, okumuştum ama pek çok başlık olunca tekrar tekrar açıp aramak zor geldi ne yalan söyleyeyim. Yavaş yavaş ısınayım diyorum foruma ama vakit çok kısıtlı bu aralar benim için de. Başlıkların görüşe kapanacağı bir tarih var mıydı yoksa sadece öyküleri indirmenin mi bir süresi vardı?

Sevgiler,
ie


Re: Yusuf Atılgan'ın Öyküleri

Başlıklar şimdlik sonsuza kadar açık görnüyor. Yani dilediğimizce geri dönüp "Ya aslında ben böyle düşündüm, bak şimdi" deme şansımıza olacak.

Yalnızca, öyküler ilk yüklenme tarihlerinden (her hafta salı) itibaren 1 hafta sonra forumdan kaldırılıyorlar. Nedenleri için bkz.: Forum İşleyişi