UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriYaz Saati

12 Kas 2008
eren

Dikkatli kullanicilar fark etmislerdir, bir suredir forumumuza gonderilen mesajlarin saatleri bir saat ileriydi. Bunun nedeni, Ekim ayi sonunda yaz saati uygulamasinin sona ermis olmasi. Sikca Sorulan Sorular bolumunde de soyle bir baslik var.

""
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Eğer doğru zaman dilimini seçtiğinize eminseniz ve Yaz Saati/GITZ doğruysa ve zaman hala yanlışsa, o zaman sunucu saatinde kayıtlı zaman yanlıştır. Lütfen problemin düzelmesi için bir yöneticiyi haberdar edin.

Forum altyapisi uluslararasi kullanicilarin katilimina olanak sagladigindan her kullanici kendi yasadigi ulkenin (ve duruma gore bolgenin) hangi zaman diliminde oldugunu va o sirada yaz saati uygulamasinda olup olmadigini kendisi secmek durumunda. Turkiye UTC+2 zaman diliminde ve bahara kadar yaz saati uygulamasi devre disi olacak. Bu nedenle, gorunusteki bu yanlisligi duzeltmek isteyen kullanicilar Kullanici Kontrol Paneli'nin Site Tercihleri bolumunden (link) Yaz Saati/GITZ uygulamasını kullan: secenegini "Hayir" olarak ayarlayabilirler.

Tabii baharda yeniden yaz saati uygulamasina gecildiginde bu ayarin "Evet" olarak degistirilmesi gerekecek.

Re: Yaz Saati

Gönderdikleri iletilerde forum saati yanlış görünün arkadaşlar, yukarıda Eren'in anlattığı ayarı yaparak yaz saati uygulamasına geri dönebilirler.