UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriSunucumuz Taşınıyor

27 Nis 2010
eren

Sevgili arkadaşlar,

Önümüzdeki hafta sonu, özellikle gece geç saatlerde, forum sunucusunun taşınması dolayısıyla foruma ulaşamadığınız zamanlar olabilir. Bu konuda erken bir uyarıda bulunmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Taşınma sonrasında sitenin görünümüyle ilgili yaşanabilecek sorunları gidermek için konuya elimden geldiğince eğilmeye çalışacağım, ama öncelik forumun işlerliğinin yeniden kurulması olacak.

Bu konudaki duyuru ve bilgilendirmeleri yine bu başlık altından ve gerekli olduğu durumlarda eposta grubundan sizlerle paylaşmayı planlıyorum. O nedenle gruba kaydolmamış olanlar varsa uzunhikaye-subscribe@googlegroups.com adresine bir eposta göndererek duyuru grubumuza bir an önce üye olmalarını hatırlatmak isterim.

Re: Sunucumuz Taşınıyor

Taşınma esnasında ve hemen sonrasında forumun işlerliğinde ne türden sıkıntılar doğabileceğini şimdiden kestirebilmek pek kolay değil. Yine de bir ipucu vermekte yarar var. Eğer http://www.uzunhikaye.org/ adresinden foruma ulaşamazsanızhttp://www.uzunhikaye.org/forum/ adresinden girmeyi deneyebilirsiniz. Lütfen bu adresi bir yere not edin. her şey normale dönene kadar akılda tutmakta yarar var.


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Hafta sonunda gerçekleşmesi beklenen sunucu taşıma operasyonu sırasında yaşadığınız sorunları bize aktarabilmeniz için aşağıdaki şu formu kullanabilirsiniz: Uzun Hikâye Hata Bildirim Formu. Bu formu yalnızca forum kullanımıyla ilgili teknik aksaklıkları bildirmek amacıyla kullanmanızı rica ediyorum. Diğer konularda "Destek Forumu" her zamanki gibi işlerliğini sürdürecektir.


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Taşınma dolayısıyla bu geceden itibaren foruma mesaj atmak mümkün olmayacak. Taşınmanın ne kadar süreceğini kestiremediğim için taşınma işlemi bittiğinde eposta grubuna bir duyuru göndermeyi planlıyorum.


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Forum transferi büyük ölçüde gerçekleşti. Ancak hâlâ bazı eksiklikler olduğunu fark edeceksiniz. Bu eksiklikleri fark ettikçe Uzun Hikâye Hata Bildirim Formu'nu kullanarak bize bildirebilirseniz gidemek için gerekli adımları atma şansımız olur. Meselâ bu mesajı yazarken mesajlarımıza eklediğimiz suratlardan bazılarının (sonradan eklediklerimiz) gitmiş olduğunu fark ettim. Bu türden, ufak da olsa hataları bildirerek bize çok yardımcı olabilirsiniz.

Bir de foruma girerken http://www.uzunhikaye.org adresini değil uzunhikaye.org adresini (başta www olmadan) kullanmanızı öneriyorum. Bu konuda yakında çözebileceğimi umduğum ufak bir problem var sanırım. Wink

Şimdiden teşekkürler.


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Her şey yoluna girmiş görünüyor. Ellerine sağlık Eren. Alkış


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Barış Acar dedi ki:
Her şey yoluna girmiş görünüyor. Ellerine sağlık Eren. Alkış

Biraz kaş göz yardık gibi oldu bir ara, ama şimdi eskisi gibi forumu kullanabiliyoruz sanırım. Bizi izlemeye devam edin...


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Ellerine sağlık Eren. Alkış


Re: Sunucumuz Taşınıyor

Ben elbette bu işin neden ve nasıl olduğunu anlamadım, ancak biliyorum ki işin içinde Eren varsa bu iş hem gereklidir hem de sonuç eskisinden daha iyi olmuştur. Sevgili Eren'e foruma sunduğu her katkı için kendi adıma teşekkür ederim.