UzunHikâye Öykü, inceleme, eleştiriBilgisayar Ekranında Problem

22 Şub 2009
nurten aksakal

Sevgili Eren yetiş,

Forumla ilgisi yok ancak neden olduğunu bilemedim. Ekranım titremeye bir yanıp bir sönmeye başladı neden olabilir?ben ne yapabilirm?

Re: ekran

Söz konusu olan bir masaüstü bilgisayarsa monitörü bilgisayarın kasasına bağlayan görüntü kablosu yerinden oynamış olabilir. Hem monitör hem de kasa tarafındaki uşların yerine iyi yerleşip yerleşmediğini kontrol etmeni öneririm.

Yok eğer söz konusu olan bir laptop/ tablet vb. ise o zaman ne yapılabileceğini bilmiyorum. Tipik olarak kapatıp açmanı önerebilirim, ama bir şeyi çözeceğinden emin olduğum için değil, çözebildiği durumlar olduğunu bildiğim için.

Tabii ekran gidip geliyorsa bunu nasıl okuyacaksın onu da merak ediyorum. Hadi hayırlısı Smile


Re: ekran

Hertz ayarı düşük olunca da öyle titremeler oluyor, ondan dolayı olabilir mi?


Re: Bilgisayar Ekranında Problem

Sorun taplet pc de.

""
Tabii ekran gidip geliyorsa bunu nasıl okuyacaksın onu da merak ediyorum. Hadi hayırlısı Smile
görüntü yok olmadı ancak ders anlatırken ekran parlaklığı bir artıp bir azalarak titreşmeye başladı bir süre sonra durdu ancak tekrar başladı. Son bir saattir bir şey yok umarım tekrarlamaz.

Teşekkür ederim


Re: Bilgisayar Ekranında Problem

Ders anlatıldığı sırada tablet PC'nin güç adaptörüne bağlı olup olmadığı önemli. Ama her iki durumda da bana bir donanım hatası gibi geliyor. Eğer son günlerde bilgisayara format falan attıysanız bir sürücü (driver) arızası da olabilir. Eğer atmadıysanız para sıkışmıştır. Çıkarınca düzelir.